سعید

 در فرانسه

سلام
خرداد ماه از طریق ایمیل درخواست ویزای فرانسه دادم. نوبت برای مهرماه در طبقه ۱۱ ساختمان پالادیوم شرکت VFS تعیین شد. روز تحویل مدارک آپشنی موجود بود که میتوانستی با پرداخت ۳۵ یورو بیشتر به صورت VIP و بدون نوبت و سریع پذیرش بشی که بسیار بد و دردناک بود که میشه با پول قانون و نوبت رو دور زد و همچین چیزی رو پذیرفت و اعتراض نکرد. هزینه عکس در این مرکز ۱۵ یورو بود و بدون دلیل خاص و به شکل سلیقه ای عکسهایی که بیرون انداخته شده رو رد می کردند تا مجبور شی از عکاسی ۱۵ یورویی خودشون استفاده کنی، هم مبلغ و هم روش غیر منصفانه است.
هزینه هر برگ کپی هم نیم یورو که به قضاوت خودتون میگذارم.
مطلب جالب بعدی صندوق بود که پرداخت به یورو هست، 60 + 25 یورو میپردازی، ولی بقیه پولت رو با ریال و به قیمت هر یورو ۴۰۰۰ تومان می پردازند. در جواب اعتراض بنده هم خانم صندوقدار فرمودند که برو خدا رو شکر کن ما به ریال پس میدیم، خود سفارت اصلا پس نمیده بقیه پول، ما داریم به شما لطف می کنیم و من میخواستم دست ایشون رو ببوسم به خاطر این لطف ولی اجازه ندادند😉!!!
در آخر بعد از ۱۰ روز پاسخ اومد و درخواست ویزای من به دلیل اینکه ثابت نشده براشون که من برمیگردم رد شد.
مدارک من کامل بود، مدیر عامل و صاحب یک شرکت خصوصی با گردش مالی ریالی و ارزی بالا ، موجودی و گردش حساب شخصی بالا، کارت بازرگانی، مدارک تمکن، سند ملکی، رزرو هتل و بلیط به وسیله مستر کارت و بیمه و هر مدرک دیگه ای که فکرش رو بکنید هم دارم ولی ویزام رد شد.
حالا باید ۶ ماه صبر کنم برای دیدن مزار صادق هدایت در پرلاشز و این بار از طریق آژانسهای همکار سفارتهای خارجی اقدام کنم تا درگیر این روند فرساینده نشم.
دوست نداشتم ناامیدی رو نشر بدم ولی خب واقعیت سفر رفتنمون همین هست.
حداقل نوشتن این متن و وجود این سایت شاید شرایط رو برای بقیه و بعدها بهتر بکنه.
به امید اون روز.

Recommended Posts
کامنت ها
  • الهام
    پاسخ

    دقیقا مشکل همینجاست که مدارک کامله و ریجکت میشی و در نهایت این انتخاب رو‌میکنی که از طریق آژانس اقدام کنی!متاسفم واقعا چون آژانسها فقط پول زیادی میگیرن و‌از بس من و امکال شما زیاد هستیم که راحتترین راه پول پاول کردن از ما شده همین،الان رفع ریجکتی که اسمش رو‌میذارن شده ده میلیون و‌داستان از این قراره که شما از طریق سفارت آلمان با دعوتنامه ای که خودتون تهیه میکنید میتونید تشریف ببرید!!!جالبه آژانس در اینجا دقیقا نقشش چیه؟جز اینکه خوشبینانه فکر کنیم با سفارت پارتی بازی کنه!همین!

یک کامنت بگذارید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

برای جست و جو در داستان ها، هرآنچه می خواهید تایپ کنید و دکمه اینتر را بفشارید