سامان

 در فرانسه

از سفارت محترم فرانسه و دیگر سفارتهای کشورهای اروپایی تقاضا دارم در خصوص بررسی “درخواست های کامل و بدون نقص” ویزای توریستی معقول تر ،منصفانه تر و انسانی تر اعلام نظر بفرمایند.

“گنه کرد در بلخ آهنگری
به شوشتر زدند گردن مسگری”

از نظر اینجانب عبارت بالا یکی از تعابیر “بند 9” دلایل رد درخواست ویزای توریستی می باشد.

بند 9 دلایل رد ویزا :
“قصد شما مبنی بر ترک کشورهای محدوده شنگن پیش از اتمام موعد ویزای شما برای سفارت محرز و اثبات نشده است.”

اینکه افرادی با فرصت طلبی از ویزای توریستی مقاصد دیگری غیر از سفر را انتخاب میکنند امری است که به خودشان و دولت کشور مقصد مربوط است و باید بطور شخصی در خصوص اینگونه افراد تصمیم گیری و داوری شود نه اینکه به دلیل عملکرد نادرست یک عده ، جامعه ای را بطور فله ای با پیش داوری در زمره اینگونه افراد قرار دهیم و نکته جالب اینکه اینگونه افراد نه تنها بخاطر عملکرد نادرستشان محاکمه نمی شوند بلکه از طرف کشور مقصد نیز حمایت می شوند(پذیرش درخواست پناهندگی) درحالیکه این دولت ها می توانند قوانینی وضع کنند که توریست نتواند پناهنده شود یا درخواست پناهندگی افرادی را که مدارک هویتی ندارند نپذیرند و …
بنابراین به دولت اینگونه کشورها پیشنهاد می کنم بجای پیش داوری و قضاوت نادرست در خصوص افرادی که مدارک کامل ارائه داده اند و فقط و فقط قصد سفر دارند انسانی تر رفتار نمایند و حق سفر را با محاسبات اشتباه از این دسته افراد سلب نکنند.
از دولت های کشور های اروپایی خواهشمندم حساب افرادی که توریست هستند را با عده ای سودجو که مقاصد دیگری از جمله پناهندگی و… دارند ازهم تفکیک کنند و در قوانین کشورشان در این مورد تجدید نظر بفرمایند تا دیگر شاهد سوءاستفاده عده ای سودجو از طریق ویزای توریستی جهت مقاصد دیگر نباشیم همچنین اعتبار توریست واقعی نیز حفظ شود و زیر سوال نرود.

Recommended Posts
کامنت ها
  • Monire
    پاسخ

    پسر ده ماهه من چون سابقه شينگن نداشته با استناد به همين بند رد شده درخواستش. كاه تو كله شون هست يا مغز؟ چطور سابقه ويزا ميداشت بچه ده ماهه؟ چطور به مادرش داديد به بچه نداديد؟ بچه رو بذارم برم؟

یک کامنت بگذارید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

برای جست و جو در داستان ها، هرآنچه می خواهید تایپ کنید و دکمه اینتر را بفشارید