همتیان

 در مکزیک

من و همسرم چندین سال است در یک کنفرانس و اجلاس سالانه علمی عضو بوده و شرکت میکنیم. از طی مراحل و مسیرهای طی شده در سالهای گذشته برای گرفتن ویزا میگذرم و تنها اشاره می کنم به مصایب گرفتن ویزای ترانزیت برای سفر به مکزیک که امسال اجلاس در آنجا برگزار میگردد. میدانید برای رسیدن به مکزیک از این سوی کره زمین باید از یک کشور ثالث گذشت، یعنی ترانزیت رفت و برگشت از فرودگاه های مسیر. کشورهای اروپایی به ما وقت برای دو ماه دیگر میدادند وبه علاوه طلب مبالغی به عنوان ویزای ترانزیت داشتند. در صورتیکه ما بیش از 4 تا 6 ساعت در فرودگاه این کشورها تردد نداشتیم.
از این در به آن در و ازین سفارتخانه به آن سفارتخانه. حتی به مرکز vfsدر ساختمان پالادیوم هم مراجعه کردیم و جواب نگرفتیم. سوپر وایزر هلند به من گفت که حتی با داشتن ویزای مولتی پل پنج ساله کانادا باز هم باید ویزای ترانزیت بگیرم آنهم دو ماه دیگر . خواستیم از ترکیه برویم .آنهم توقف چند ساعته در کشور پاناما یا ونزویلا داشت . کشورهای عربی هم از مسیر امریکا میرفتند که ان دیگر وامصیبتا!
در نهایت تصمیم گرفته شد از طریق مسکو با پرواز ایرفلوت به هاوانا و از انجا به مکزیکوسیتی برویم. گفتیم برگشتن چند روز در کوبا میمانیم و از انجا هم بازدیدی میکنیم. ویزای کوبا را هم گرفتیم. اما الان که حدود دو هفته به سفر مانده سفارت کوبا در ایران برای ترانزیت رفت هم از ما طلب نفری 105 دلار دیگر علاوه بر 105 دلار ویزای گردشگری کرده است. به هر دری هم میزنیم کسی جوابگو نیست.
ما از یک ماه و نیم پیش شروع به اقدام برای گرفتن ویزای مکزیک و خرید بلیط و رزرو هتل کرده ایم. اما تا الان در گیر همین پروسه های اداری و وقت گیر و پرهزینه ویزاهای ترانزیت بوده ایم. گویا فقط 12 کشور از جمله ایران و افغانستان و عراق و سومالی و سودان و.. مجبورند ویزای ترانزیت شنگن بگیرند. چون ما جزو کشورهای تروریستی هستیم لابد!
چه کسی جوابگوی مصایب ، وقت و هزینه و تحقیر این ملت است؟

Recommended Posts
کامنت ها
 • علی
  پاسخ

  با سلام. مورد شما تعجب آور است. چون به صراحت در وبسایت نمایندگی های پادشاهی هلند ذکر شده اتباع ایرانی نیاز به اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی دارند ولی با استثناهایی از جمله داشتن ویزای کانادا و آمریکا. این اطلاعات در آدرس زیر قابل دریافت است
  http://www.netherlandsandyou.nl/travel-and-residence/visas-for-the-netherlands/airport-transit-visa

 • علی
  پاسخ

  در ضمن در سایت vfs global هم که نگاه کنید دقیقا گفته شرایط شما نیاز به ویزای ترانزیت ندارد
  http://www.vfsglobal.com/netherlands/iran/Transit.html

 • منصور
  پاسخ

  میتونستید از ترکیه ویزای ترانزیت انگلیس دریافت کنید. و پروازهای انگلیسی رو میگرفتید برای مکزیک

یک کامنت بگذارید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

برای جست و جو در داستان ها، هرآنچه می خواهید تایپ کنید و دکمه اینتر را بفشارید