محمد سعید

 در هلند

با سلام
من یه کوهنورد ایرانی ام و چند سالیست دست به جهانگردی بصورت انفرادی زدم حدود ده کشور رو تو چند قاره بازدید کردم .
اینبار تصمیم گرفتم به اروپا برم اول تو نت تحقیق کردم و متوجه شدم اگر به آزانس پول بدم در حدود 500 دلار برام ویزا تضمینی میگیرن اول باورم نشد ولی تماس گرفتم و اونها از من سوالات متفاوتی کردند بعد بهم گفتند که از نطر مدارک تو همه چی داری و قطعا میتونی نوریستس اقدام کنی هر آزانسی یه قیمتی بهم داد از 500 دلار تا 1500 دلار هم قیمت دادند.
ولی من با خودم گفتم حتما میتونم خودم بگیرم چون اونها این اطمینان رو بهم دادند
از یک از دوستان با تجربه سوال گرفتم و ایشون گفت هلند یه ادرس ایمیا داره اون رو از سایتش بگیر و ایمیل بزن منم همین کار رو کردم و خوشبختانه پاسخ من رو دادند و وقت برای سه ماه بعد یعنی 13 شهریور دادند منم چک لیست مدارک رو دانلود کردم و شروع به جمع آوری مدارک کردم تقریبا دو ماه گذشت و یکباره ایمیلی در یافت کردم که خدمات ویزا هلند به شرکتی بنام vfs گلوبال داده شده و می بایست از این به بعد انها را دنبال کنم تقریبا ده روز مانده به زمان داده شده من یک ایمیل از vfs دریافت کردم که بصورت یکطرفه و بدلیل کاملا ساختگی وقت بنده رو کنسل کرد و از من خواست مجدد وقت سفارت رو برای دو ماه دیگر بگیرم
ایراد گرفته شده این بود تاریخ سفرت مشخص نشده است در صورتی که اطلاعات قبلا به سفارت هلند داده شده بود

Recommended Posts
کامنت ها
  • سیامک
    پاسخ

    گرفتن وقت سفارت برای هلند ( درصورتیکه دلیل سفر رو توریستی و کوهنوردی اراءه کرده اید. مخصوصا اگر کوهنوردی رو ذکر کرده باشید) کاملا اشتباهه. هلند یکدونه تپه هم نداره چه برسه به کوه. باید برای سوئیس یا فرانسه اقدام کنید. کشورهای شنگن بسیار حساس هستند که حتما از طریق همون کشوری که ویزا رو صادر کرده (در اینجا هلند) وارد بشید و ترجیحا فقط در مرزهای همون کشور بمونید و از همون کشور هم خارج بشید. برای همین هلند در کنار گزینه کوهنوردی ابدا انتخاب مناسبی نیست و وقت هم بهتون بدن ریجکت خواهید شد.

یک کامنت بگذارید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

برای جست و جو در داستان ها، هرآنچه می خواهید تایپ کنید و دکمه اینتر را بفشارید