تورج صابری‌وند

 در ایتالیا

جایزه‌ای را در ایتالیا برنده شدم و برای گرفتن جایزه و شرکت در نمایشگاه‌ فستیوال به میلان دعوت شدم. به کنسول‌گری ایتالیا که رفتم نوشته بود وقت را از وب‌سایت باید گرفت. به هیچ وجه این امکان مهیا نبود. با آژانس‌های زیادی تماس گرفتم. قیمت «وقت سفارت» تا ۲ میلیون تومان بود. یکی‌ که کمی صادق‌تر بود گفت حتا ممکن است نگهبان ورودی سفارت متوجه ماجرا بشود و نگذارد بروی داخل سفارت! دوباره رفتم جلوی سفارت مرد جوانی اوقات تلخی آن‌جا بود، گفت: «ما دو نفر بودیم ۴ میلیون دادیم».

Recommended Posts
کامنت ها
 • Amirhossein
  پاسخ

  این رو برای آینده می‌گم شاید به درد دوستانتون یا جایزه های بعدی خودتون در ایتالیا بخوره. البته باز هم نیاز به تحقیق داره و یکی از دوستانم تجربه کرده. از فستیوالی که جایزه بردید بخواید از یک سازمان دولتی پشتیبان مثلا شهرداری شهر یک دعوتنامه برای شما بگیره. اون دعوتنامه خیلی برای راه افتادن کار با ارزشه. مطمئن نیستم ولی فکر کنم با اون دعوتنامه نیازی به وقت سفارت ایتالیا هم نداشته باشید.

 • رسول
  پاسخ

  من دعوت نامه دارم از يه فرد معتبر در ميلان و داراي تمكن مالي بالا
  در دعوت نامه كليه هزينه هاي اقامت و بيمه رو هم تقبل كرده
  رزرو معتبر هتل هم دارم
  خلاصه مدارك كامل ، اما نتونستم وقت مصاحبه بگيرم
  سايت رزرو هم مسخره است و احتمالا پشتش هيچ چيز نيست
  ٢١ سپتامبر قرار بود باز شه ساعت ١٢ و نيم
  از ساعت ١٢ سايت يه اررور مسخره ميداد و ميگفت ٨ ساعت ديگه بيا
  ساعت ٦ باز شد
  كل روزها پر شده بود تا اخر اكتبر
  تهران بهم گفتن وقت سفارت يك ميليون
  اگه خانوادگي باشه
  نفري ٨٠٠ هزار تومن

 • شیرازی
  پاسخ

  با سلام
  مطمئنا اگر دعوت نامه رسمی می داشتید به نحوی متفاوت و خارج از نوبت با شما رفتار می شد. بنده مشابه همین مضوع را از کشور اتریش داشتم با یکبار مراجعه به سفارت جهت ارایه مدارک کارم انجام شد و ویزای من بدون هیچ تشریفاتی صادر شد.

 • Alireza
  پاسخ

  در سفارت ايتاليا دعوت نامه معتبر و هرچيزي هيچكونه اعتباري براي دريافت وقت خارج از نوبت و غيره ندارد متاسفانه ، بنده خودم دو ويزا بدون دريافت وقت از اسپانيا و يونان گرفتم و جالب است بدانيد دعوتنامه يونان بنده ١٥ روز قبل از زمان سفرم به سفارت ارسال شد و با همكاري مسولين سفارت بدون وقت تنها با ارايه مدارك ظرف ١١ روز ويزا بنده صادر شد اما در سفارت ايتاليا مانند همان دعوتنامه از كشورشان داشتم تازه سه ماه قبل از اعزام اما هم سايت بسته بود هم تلفن هم حضوري پاسخ داده نشد حتي با ديدن دعوتنامه ام بازهم اعلام شد برو از رو سايت وقت بگير جالبه جواب دادن كه كنسول جلوي تخلفات رو گرفته و ما نميتونيم و با ابراز شرمندگي و اينا كه تخلف محسوب ميشه سايت ساعت ١٢ فلان روز باز ميشه اما بنده از در سفارت اومدم بيرون با يه اقايي اشنا شدم كه همونجا كل داستان رو شنيده بود و ١ميليون ٨٠٠ هزار تومان پول دادم و يكشنبه بعد داخل سفارت بودم به همين راحتي البته من اين مطلب رو به شخص دعوت كننده گفتم و با انها حساب كتاب كردم چون خودشون هم وضعيت ايتاليا رو كاملاً ميدونن و در خود كشورشون اين مسله در ارگان دولتي موج ميزنه كسايي كه ايتاليا رفتن حتي از داخل موزه رفتن اخاذي مالي رو درك كردن تا رفتن به يه رستوران مشهور

 • وحید
  پاسخ

  سلام، ببخشید اگر شخصی که متولد کشور سوئیس باشه و بخواد برای من که دوست این شخص هستم دعوتنامه بفرسته باید دقیقاً چیکار کنه و چجوری برای من دعوت نامه بفرسته؟؟ لطفاً راهنماییم کنید

 • سجاد
  پاسخ

  برای پذیرش دانشجویی که برای برادرم از میلان اومده بود خواهان وقت سفارت ایتالیا شدیم، وقت موردنظر در زمان مناسب به ما نرسید و بخاطر ۲ میلیون تومان وقت فروشی ، اینده ی تحصیلی برادرم زیر سوال رفت… بماند که تمام هزینه های هنگفتی که برای ترجمه مدارک داده بودیم، هیچکدوم لازم نشد و اصلا لازم نبود ترجمه بشند!
  سفارت هم پاسخی در این مورد نداد…

یک کامنت بگذارید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

برای جست و جو در داستان ها، هرآنچه می خواهید تایپ کنید و دکمه اینتر را بفشارید